Activități extrașcolare

ZIUA PORȚILOR DESCHISE

Porți deschise, clase deschise și multe ❤❤❤ deschise.

Zâmbete, emoții, activități creative, joc și joacă, simplitate, naturalețe și multe alte lucruri care NE REPREZINTĂ! 🍎🍎🍎

A fost o zi despre noi și despre viitorii școlari ai noștri.

HAI LA ȘCOALA 4! 🍎🍎🍎 EDC înseamnă FAMILIE! EDC înseamnă STARE DE BINE! EDC înseamnă ÎNVĂȚARE ACTIVĂ! EDC înseamnă PERFORMANȚĂ! EDC însemni si TU!

MARȘUL COPILĂRIEI

O altă zi, o nouă activitate dedicată copiilor.

"Nu uitați să fiți copii!" a fost sloganul elevilor din clasele primare în cadrul Marșului Copilăriei. Aceștia au oferit trecătorilor câte un balon cu un mesaj reprezentativ pentru a le reaminti cât de importantă este copilăria pentru fiecare dintre noi.

Copilăria este cea mai frumoasă  perioadă a vieții fiecărui om. Chiar dacă ați crescut "mari", nu uitați  să zâmbiți, să fiți optimiști și să nu încetați să visați.

La mulți ani, copilărie!

Concurs județean e-lecTUriada

Astăzi în cadrul concursului nostru județean e-LecTuriada am călătorit împreună prin lumea cărților. Am văzut elemente fascinate, ne-am jucat cu literele, am visat, am zâmbit și am reușit sa facem toate aceste lucruri cu ajutorul participanților noștri.

Mulțumim participanților pentru acest drum frumos! Mulțumim juriului pentru o evaluare obiectivă!

Concurs Județean "Talente dâmbovițene"

Sâmbăta, 13 mai, a avut loc etapa județeană a concursului,, Talente dâmbovițene ''. Am cântat, am dansat, am arătat ce actori buni suntem și... AM IMPRESIONAT. Ieri, la primirea rezultatelor a plouat cu premii.

Felicitări, Școala 4! Felicitări, elevi! Felicitări, cadre didactice! Mulțumim părinților care ne-au fost alături!

etapa națională a Olimpiadei de Cultură și spiritualitate

S-a încheiat etapa națională a Olimpiadei de Cultură și spiritualitate românească de la Alba-Iulia, la care elevii noștri au obținut rezultate extraordinare:Iulian Mihalcioiu, clasa a V- a,locul al IV- lea, Mențiunea 1,iar Maria Neaga , clasa a VIII-a, Premiu special. Cinste lor si doamnelor profesoare care i-au pregatit pentru aceasta olimpiadă transdisciplinară: dna prof. Florentina Hârciu( religie) și dna prof. Georgiana Manta( limba română)! Iulian si Maria sunt niște copii extraordinari, cu o educație și o dedicare rar întâlnite, care atât la proba scrisă, cât și la cea orală, au dovedit plăcerea de a învăța , de a înțelege și de a gândi! Sunt niște modele pentru elevi, pentru noi, pentru societate! Fericiți de noi ca ii avem în Școala 4! Recunoștință și apreciere pentru familiile în care au crescut și au fost educați. Însoțitorul lotului Dâmbovița, a fost doamna prof. Mirabela Prunache, din Sc 4EDC. Multumiri și felicitări!

ziua porților deschise

20 aprilie 2023

CE ? O zi a porților deschise, o zi a experiențelor împărtășite, o zi în care am valorificat și am valorizat ce am învățat, ca organizație sau indivizi.

CUM? Așa cum facem de fiecare dată: creativ, interactiv, provocator. Și am avut de toate, din belsug: prezentări, vânătoare de comori, aplicații digitale, jocuri, lucru în grup, literație, dezvoltare personală, stare de bine, evaluare, povești, surprize, jurnalul zilei, ouă roșii, păscuțe, cafea bună, ”La mulți ani!”...și, mai presus de toate, învățare, bucurie, satisfacție.

DE CE? Pentru că am răspuns provocării Inspectoratului Școlar Județean Dâmbovița de a organiza Cercul Pedagogic al Învățătorilor din Centrul Metodic Pucioasa (peste 100 de învățători).

Jocurile Toamnei & Halloween 2023

Jocurile Toamnei & Halloween 2023 debuteaza cu expozitia "Aleea Dovlecilor" - o explozie de culoare, creativitate si imaginatie! Felicitari tuturor participantilor - copii, parinti si bunici!

Jocurile Toamnei & Halloween au continuat cu o serie de activitati pentru copii mici si mari: Roata norocului, Cursa cu obstacole, Coafuri de toamna, Golf cu dovleci, Aruncarea norocoasa, Copacul cu acadele, Plicurile misterioase si multe alte jocuri amuzante! Am participat cu totii, ne-am jucat si ne-am distrat!

A urmat PARADA COSTUMELOR - personaje din basme, super eroi si printese s-au perindat prin scoala noastra si pe strazile orasului, uimindu-ne cu fantezia si bucuria lor!

Povestea noastra de Halloween s-a incheiat la Carnaval, cu aceeasi voie buna si multa distractie! Multumim tuturor celor care au contribuit la bucuria copiilor nostri - profesori, parinti si bunici! Multumim elevilor claselor a 8-a care au organizat, cu multa munca, ajutati de colegii din clasele a 6-a si a 7-a, o alta editie de succes a proiectului Halloween, marca Scoala 4!